Butron a Kohút diktovali tempo vo Sverepci

V zamračenú jesennú nedeľu sa na legendárnej sverepskej trati už po štvtýkrát zastavila karavána seriálu MX OPEN - medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose. V piatok, tesne pred pretekom, sa prehnala Sverepcom búrka, ktorá nechala o sebe vedieť extrémne premočenou traťou s tonami blata…

Butron a Kohút diktovali tempo vo Sverepci

V zamračenú jesennú nedeľu sa na legendárnej sverepskej trati už po štvtýkrát zastavila karavána seriálu MX OPEN - medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose. V piatok, tesne pred pretekom, sa prehnala Sverepcom búrka, ktorá nechala o sebe vedieť extrémne premočenou traťou s tonami blata…

Národné kros centrum vo Sverepci tak opäť ožilo pod kolesami tých najlepších jazdcov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a svojích reprezentantov mala na podujatí i VenezuelačiŠpanielsko.

Dve víťazné jazdy v kategórii MX2 predviedol Tomáš Kohút, rovnako stabilne zajazdili aj juniori, kde kategóriu MX2 Junior pokoril Jaroslav Katriňák a MX junior 125 zasa Julius Mikula. Body za víťazstvo v prvej aj druhej jazde kategórie MX OPEN vyniesli na stupeň víťazov najvyššie aktuálneho lídra Joseho Butrona zo Španielska.

G-Shock holeshoty

Tuto sezónu ma pod palcom najrýchlejších jazdcov v prvej zákrute oficiálny predajca hodiniek G-Shock na Slovensku. Pre Sverepec si vybral prvé finálové jazdy kategórii MX2 Junior a jazdu spojených tried MX OPEN a MX2. Za Juniorov si zobral parádne nové G-Shocky Tomáš Švirák (WMZ Racing Team) z Čiech, a túto sezónu prvýkrát aj Martin Krč (Osička MX Team). Gratulujeme.

MX2 - Skvelý Tomáš Kohút na domácej trati

Mladé pušky v triede MX2 predviedli vo Sverepci na ťažkej trati krásne súboje. Po úvodných voľných a meraných tréningoch bol na tom najlepšie Tomáš Kohút (Osička MX Team) pred Petrom Rathouskym (Orion Racing Team) a Jaroslavom Katriňákom (MRA BB Racing). Po tréningoch bol štvrtý Denis Poláš a až piaty ašpirant na titul Šimon Jošt (Osička MX Team)

Prvá finálová jazda vyšla najlepšie Tomášovi Kohútovi (Osička Mx Team), druhý skončil Petr Rathouský (Orion Racing Team) a tretí Denis Poláš. Druhá finálová jazda bolą riadne vyrovnaná. Tomáš Kohút došiel do cieľa len o necelú sekundu pred druhým Šimonom Joštom. Tretí skončil Petr Rathoský.

Celkové poradie v triede MX2 po preteku vo Sverepci : Tomáš Kohút, Šimon Jošt, Petr Rathovský.

Bude zaujímavé sledovať súboj o majstra Slovenska v Šenkviciach. Šimon Jošt stráca na Tomáša Kohúta o 13 bodov. Petr Rathouský má na treťom mieste 9 bodový náskok pred Denisom Polášom.

Juniorské štvortakty do 21 rokov, MX2 Juniorpokoril Jaroslav “Katro” Katriňák, druhým bol Tomáš Švirák a trojicu doplnil Vojtech Švirák. V priebežnej top 3 sú na tom najlepšie a zabojujú o titul majstra Slovenska 2021 - Tomáš Švirák, druhý je Jakub Vida a tretí Jaroslav Václav.

MX 125 junior, jazdci do 19 rokov na dvojtaktoch s kubatúrou 125 cm3, nechali dvakrát vyniknúť najlepšieho zo svojich radov Juliusa Mikulu. Zvíťazil tak pred druhým Ladislavom Eliášom a tretím Jaroslavom Steigerom.

Po Sverepci je na tom najlepšie Ľubomír Galandák, len o 6 bodov pred druhým Jaroslavom Steigerom. Tretí Ladislav Eliáš stráca na prvého len 14 bodov, čo predpovedá zaujímavé súboje o majstra Slovenska… Tešíme sa…

 

 

MX OPEN - Naučíme sa po španielsky ?

Do Sverepca si došli pred MxON aj reprezentácia Venezueli. Taktiež došiel výborne pripravený aj Martin Krč (Osička Mx team). Bolo vidieť, že si tento závod na motorke dokonale užíva a dosiahol najlepší tréningový čas pred Paľom Repčákom (RMZ Racing) a  Carlosom  Badialim z Venezueli. Jose Butron (MRA BB Racing) zajazdil v tréningu až štvrtý, no jeho čas ešte len prišiel vo finálových jazdách…

V prvej finálovej jazde najlepsie vyštartoval Martin Krč. Dá sa povedať, že skoro celú jazdu držal za sebou Jose Butrona, no skúsený Španiel číhal, rozoberal štýl jazdy, a v predposlednom kole predbehol Martina Krča, a vyhral… Tretí skončil Dušan Drdaj jazdiacim za Gas Gas z Čiech.

Druhá finálová jazda najatraktívnejšej triedy (áno boli spojené aj s mx2) priniesla presne to čo prvá, dobrý štart Krča, a potom dominanciu Butrona. Nakoniec sa podarilo Drdajovi predísť Martina Krča a skončil na peknom druhom mieste.

Celkové výsledky triedy MX OPEN vo Sverepci : Jose Butron, Dušan Drdaj, Martin Krč.

Pred finálovým pretekom v Šenkviciach je na tom najlepšie suverén sezóny Jose Butron (MRA BB Racing) zo Španilelska. Má obrovský 47 bodový náskok pred druhým Martinom Krčom (Osička MX team). Jonáš Nedveď z Orionu (Orion Racing Team) stráca na Krča 4 body a na španielskeho toreádora priepastných 51 bodov. Uvidíme v Šenkviciach Španielske alebo České oslavy… Uvidíme..

Veteráni MX4, MX4+

Pre Veteránov boli podmienky viac menej, niečo viac ako extrémne.. Viacero z pánov v rokoch si povedalo, že radšej nie… Čo malo za dôsledok, že v kategórii MX4 odštartovalo len 9 jazdcov. Výhru a priebežné prvé miesto vo svojej kategórii si obhájil Vladimír Preis (Pb racing) pred Viktorom Vodanským a Ivonm Kučečkom.

Trieda MX4+ prinieslo víťazstvo pre jediného pretekára v tejto kategórii Daniela Jarnota (TM Racing).

Ďalšie podujatie MX OPEN - Veľké finále v Šenkviciach

Nasledujúce podujatie seriálu MX OPEN na seba nenechá dlho čakať. Karavána jazdcov zamieri na západ Slovenska do Šenkvíc. Kvalitnátrať, špičkové výkony tých najlepších pretekárov a všetky atrakcie, na ktoré ste na podujatiach MX OPEN zvyknutí - aj o tom bude finálové podujatie seriálu MX OPEN v Šenkviciach v Sobotu, 16.10.2021.