Jojo Posluch sa stal majstrom Slovenska v MX vo veľkom štýle

Ako ďalšieho v poradí sme otázkami zasypali majstra Slovenska v kategórii MX2 Junior, Jozefa „Joja“ Poslucha z 711 Popper MX teamu, ktorý svoj titul spečatil po prvej finálovej jazde na poslednom podujatí MX OPEN v Šenkviciach.

Jojo Posluch sa stal majstrom Slovenska v MX vo veľkom štýleJ

Ako ďalšieho v poradí sme otázkami zasypali majstra Slovenska v kategórii MX2 Junior, Jozefa „Joja“ Poslucha z 711 Popper MX teamu, ktorý svoj titul spečatil po prvej finálovej jazde na poslednom podujatí MX OPEN v Šenkviciach. Vzduchom lietali konfety, tancovali mažoretky a blýskali foťáky. Jojo má za sebou naozaj výbornú sezónu na domácej pôde a vy si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch viac:

1.V akom duchu sa u teba niesla sezóna 2017 

Sezónu 2017 by som zhodnotil ako veľmi vydarenú. Predovšetkým bola výnimočná tým, že som po prvýkrát jazdil v kubatúre 250ccm. Oproti minulému roku, kedy som šiel 125ccm to bola pomerne veľká zmena. Čo sa však nemenilo, bol môj 711 Popper MX team a značka motorky, Husqvarna. Najnáročnejší bol určite začiatok sezóny, ktorý poznačilo moje zranenie ruky. Musel som si dať vynútenú trojtýždňovú pauzu. Našťastie sa v tomto období nekonali žiadne preteky, takže mi nič neušlo. Ďalším šťastím bolo, že odvtedy sa mi už všetky zranenia vyhýbali a celú sezónu som odjazdil v poriadku. Takým mojim osobným highlightom bolo podujatie Red Bull Get on Top v Porúbke, kde som skončil v pavúkovi na 4. mieste. Bol som strašne potešený a prekvapený zároveň, pretože tento druh pretekov som nikdy predtým nejazdil. Taký úspech som nečakal.

 

2.Titul majstra Slovenska je niečo, čo ti už nikto zobrať nemôže - kto okrem teba a tvojho tvrdého tréningu sa o to ešte zaslúžil?

 

Na tomto úspechu má obrovskú zásluhu môj otec, bez ktorého by som to určite nedokázal. Ďalej zaň ďakujem aj mojej rodine a mojej motocrossovej rodine v 711 Popper MX teame, lebo sa o mňa celý rok naozaj starali. Obzvlášť môj mechanik, Jozef Ivorík a môj manager, Milan Belenčiak.

 

3.Ako u teba vyzerali oslavy titulu?

 

No, oslavy titulu boli dosť veľké, to potvrdí asi každý, kto prechádzal okolo nášho tímového stanu v Šenkviciach. Začali veľmi skoro, lebo vďaka bodovému náskoku z celého roka sme už po prvej jazde vedeli, že titul je doma. A skončili dosť neskoro. Zo Šenkvíc sme odchádzali úplne poslední.

 

4.Ktoré podujatie z piatich MX OPEN si si najviac užil a prečo?

 

Tu budem asi pokračovať v predchádzajúcej odpovedi, jasné, že som si najviac užil práve tie víťazné Šenkvice. Jednak som bol strašne rád, že sa mi podarilo vyhrať majstrovstvá a jednak sme tam spravili brutálnu párty, kde nám hral DJ EKG.

 

5.Ktoré zo zmien, čo sa udiali v motokrose tento rok, sú podľa teba najzmysluplnejšie?

 

Veľmi sa mi páči, ako ide seriál MX OPEN s úrovňou stále dopredu a tým pádom napreduje celkovo aj motocross na Slovensku. Dobrú robotu určite robia nové live prenosy na televízií 213, pretože ukazujú motocross aj ľuďom, ku ktorým by sa inak nedostal.  Dosť oceňujem aj súťaže, ktoré vedia pritiahnuť ľudí. Lebo keď prídu na preteky a vidia, o čom motocross je, väčšinou to zmení ich názor výrazne k lepšiemu.

 

6.Čo je pre teba najvyššou métou v tomto športe? Kam by si to chcel dotiahnuť.

 

Asi ako každý jazdec, aj ja by som to raz chcel dotiahnuť ideálne až na MXGP – fabrický team, fabrické motorky... čo viac si priať? Z tých krátkodobejších cieľov by som sa chcel v budúcej sezóne pravidelne a s úspechmi zúčastňovať nemeckého seriálu ADAC.

 

7.Čo ti chýba k dosiahnutiu tejto méty?

 

Sme na Slovensku a je len veľmi malá šanca, že si niekto z MXGP všimne práve Slováka. Vo všetkom sú peniaze a tie v našich podmienkach často chýbajú.

 

8.Aké sú plány , či už tvoje alebo tvojho teamu na budúcu sezónu?

 

V pláne mám odjazdiť niekoľko seriálov, prioritou sú MMČR juniorov, MMČR, MMSR a už spomínaný ADAC.

9.Čo ťa ešte do zimy čaká?

O chvíľku mi začína zimná príprava, ktorá pozostáva hlavne z pravidelného fitka, boxu a plávania. Okrem toho absolvujem niekoľko intenzívnych tréningov na sústredeniach.