Kto sa stane majstrom Slovenska v motokrose? Dozvieme sa v Šenkviciach 3.9.2017

Už len posledné finálové podujatie v Šenkviciach nás delí od konca motokrosovej sezóny a zimnej prestávky. O posledné body do MX OPEN sa bude bojovať v prvú septembrovú nedeľu, 3.9.2017.

Kto sa stane majstrom Slovenska v motokrose? Dozvieme sa v Šenkviciach 3.9.2017

Kto sa stane majstrom Slovenska v motokrose? Dozvieme sa v Šenkviciach 3.9.2017

 Už len posledné finálové podujatie v Šenkviciach nás delí od konca motokrosovej sezóny a zimnej prestávky. O posledné body do MX OPEN sa bude bojovať v prvú septembrovú nedeľu, 3.9.2017. Majstri Slovenska v jednotlivých triedach sa budú môcť tešiť na poctu a pamätný pohár SMF (Slovenská motocyklová federácia), tí najlepší štartéri sezóny zasa na FOX Holeshot vecné ceny. Kto teda má šancu na zisk spomínaného?

FOX holeshot prémia


Počas celej sezóny si promotér ESX média poctivo značil najlepších štartérov, odmeňovať sa budú kategórie MX OPEN a MX2 cenami od 711 Shop Zone, distribútora značky FOX na Slovensku. Najviac holeshotov v MX2, celkovo tri, má na konte Richard Šikyňa, dva má Denis Poláš a po jednom majú Tomáš Kohút, Patrik LiškaMilan Špičák. Napínavejšia situácia je v MX OPEN, kde rovnaký počet, dva hleshoty, majú traja pretekári, a to Martin Žerava, Marek Sukup a Bence Szvoboda. V Šenkviciach sa rozdelia v každej kategórii ešte po dva holeshoty a ich zisk rozhodne o FOX holeshot majstrovi.

 

MX OPEN - Tomáš Šimko, vážny ašpirant na zisk titulu

Za víťazstvo z jednej finálovej jazdy je 25 bodov, z jedného podujatia si tak jazdec môže odniesť maximálne 50. Druhé miesto je za 22, tretie za 20, štvrté za 18 a piate za 16 bodov. Za dobré počínanie počas sezóny má najviac bodov Tomáš Šimko, až 172. Druhým v poradí je v tabuľke priebežného hodnotenia sezóny Marek Sukup so 144 bodmi a 128 má na konte Václav Kovář. Do hry o zisk titulu by to bodovo už nestačilo priebežne štvrtému Filipovi Neugebauerovi, ktorý so 100 bodmi ale stále môže zabojovať o vicemajstra.

 

 

MX2 - Richard Šikyňa má k majstrovi Slovenska najbližšie


Ani v MX2kách sa nedá povedať, že keby sa udialo hocičo, Rišo Šikyňa by bol majstrom. Má síce najviac, celkovo 170 bodov, ale hra sa stále ešte môže zvrtnúť v prospech druhého Patrika Lišku, ktorý má 149 bodov, alebo v prospech Denisa Poláša so 133 bodmi. Väčšou pravdepodobnosť ale je, že súboje sa budú zvádzať najmä o vicemajstrovský titul, pretože okrem spomínaných dvoch, Lišku a Poláša, je bodovo v dobrej situácii aj Šimon Jošt, ktorý je len 5 bodov za Polášom.

Čaká juniorská MX2ka na Jozefa Poslucha?

Juniorská MX2ka do 21 rokov v tejto sezóne leží pri nohách Jozefovi Posluchovi, ktorý nepozná nič iné ako víťazstvo. Zatiaľ vyhral každú finálovú jazdu, a ak sa tento scenár zopakuje aj v Šenkviciach, bude mať vydláždenú cestu k titulu. Posluch (200 bodov) má 30 bodový náskok pred druhým Jaroslavom Antaličom (170 bodov). Antalič je zároveň jediným jazdcom, ktorý by ho teoreticky mohol o titul pripraviť. Priebežne tretí, Jaroslav Dubóczi (142 b.) sa iste bude chcieť postarať o to, aby mu neušlo tretie miesto absolútne, pretože jeho a štvrtého Christofera Mudraninca (132 b.) delí len 10 bodov.

Zranený Struk alebo odhodlaný Švidra? To je rébus v kategórii MX2 Junior 125

Ešte pre podujatím MX OPEN v Mníšku nad Hnilcom si vážne poranil šľachy na ruke jeden z horúcich kandidátov na titul, Samuel Struk. Sezónu začal skvelo, no zranenie urobilo svoje, a aj keď je Struk stále v priebežnom hodnotení na pozícii lídra (173 b.), bodovo sa na neho doťahuje druhý Erik Šivdra (156 b.) aj tretí Márk Harcsa (144 b.). V tejto kategórii bude v Šenkviciach ešte poriadne horúco a veľa bude závisieť od kondície a stavu zranenia Samuela Struka.

Ivan Černý má našliapnuté na veteránskeho majstra Slovenska, Petr Dokoupil zasa na superveteránskeho

Kategória pánov od 40 do 50 rokov (Veterán, MX4) by v nedeľu mohla patriť Ivanovi Černému (188 b.). Černý nevyhral jazdy len vtedy, keď na podujatia zvítal Martin Žerava, čo sa stalo len dvakrát, v Gbeloch a vo Sverepci. Ak by sa náhodou Žerava (100 b.) v Šenkviciach objavil, o titul by Černého pripraviť nemohol, nakoľko mu úplne chýbajú body za zvyšné dve podujatia. Ani prípadné odsunutie Černého na druhé miesto by mu nepoškodilo. Priebežne druhý Vladimír Preis má na konte 160 bodov a tretí, Róbert Flendrovský, má 140.

U Superveteránov (MX4+), teda pánov po päťdesiatke, je situácia bodovo tesnejšia. Priebežne prvý je Petr Dokoupil (200 b.), za ním nasleduje Peter Pipich (176 b.), Anton Volek (154 b.) a Bohdan Růžička (144 b.)

Zatiaľ nie je 100% rozhodnuté o majstrovi Slovenska ani v jednej kategórii, a preto bude podujatie MX OPEN v Šenkviciach divácky veľmi atraktívne. Veríme, že si ho nenecháte ujsť!

 

Autor ts: Radka Kovaľ Mazáková