Na kus reči s..... Tomášom Šimkom, lídrom slovenského motocrossu „MX OPEN“

Vyspovedali sme Tomáša Šimka, ktory je priebežne prvý pod dvoch podujatiach slovenského majstráku MX OPEN v Myjave a Gbeloch. Dozviete sa o jeho ambíciách na 4 frontoch, ale aj to, že v súkromnom živote chystá veľký projekt. Čítajte ako si Tomáš poradil so všetečnými otázkami...

Na kus reči s..... Tomášom Šimkom, lídrom slovenského motocrossu „MX OPEN“

Na kus reči s..... Tomášom Šimkom, lídrom slovenského motocrossu „MX OPEN“

 

Prvá motocrossová liga na Slovensku MX OPEN má svojich dvoch lídrov: #102 - Richard Šikyňa (MX2) a #104 - Tomáš Šimko (MX OPEN). Rozhovor s Rišom sme vám už prednedávnom sprostredkovali. Teraz je na čase vyspovedať Tomáša Šimka, ktorí je priebežne prvý pod dvoch podujatiach slovenského majstráku MX OPEN v Myjave a Gbeloch. Dozviete sa o jeho ambíciách na 4 frontoch, ale aj to, že v súkromnom živote chystá veľký projekt. Čítajte ako si Tomáš poradil so všetečnými otázkami...

Aký bol pre teba štart do sezóny 2017?

Tomáš: Zúčastnil som sa zahraničných prípravných podujatí v Maďarsku, Rakúsku potom samozrejme aj v Taliansku. Moje tréningy a preteky sa konali pod dohľadom skúseného českého jazdca Jirka Čepeláka, ktorý mi s prípravou pomáha.

Aké máš v tejto sezóne zázemie?

Tomáš: Na Slovensku jazdím za Team PB racing, za ktorého idem výhradne len na Slovensku. Pomáha mi i český team GT2 motorsport a všetci moji partneri. Trénujem väčšinou na Slovensku, ale obšas chodievam i do Maďarska a do Čiech, kde sa stretávam s Jirkou. On mi pripravuje plán na všetky tréningy ktoré absolvujem doma i v zahraničí.

Čo hovoríš na zmeny, ktorými prešiel slovenský motocross?

Tomáš:  Zmeny v slovenskom motokrose hodnotím veľmi pozitívne. Som veľmi rád, že sa preteky nahrávajú LIVE a že je prenos v 213 tv. To je na Slovensku veľký krok vpred pre motocross. Veľmi fandím celému promotérskemu tímu aj organizátorom a dúfam, že budú pokračovať v dobrej práci. Trate na prvých dvoch podujatiach seriálu MX OPEN, či už Myjava alebo Gbely, boli pripravené na jednotku a už teraz sa teším na zvyšné tri podujatia.

Ako hodnotíš konkurenciu na slovenských pretekoch?

Tomáš: Úprimne musím povedať, že konkurencia na slovenskom majstráku je silná najmä kvôli českým pretekárom, ktorí absolvujú celý seriál .

Aké sú tvoje ambície a hlavné úspechy na pretekoch mimo SR?

Tomáš: Mám motocrossové ambície na viacerých frontoch. Jednak na Slovensku, rád by som udržal vedúce postavenie až do konca. Mimo Slovenska je to aj český majstrák, taktiež podujatia ADAC v Nemecku, pretože som podpísal zmluvu s nemeckým teamom a preto pôjdem všetky tieto podujatia. Pozvali ma absolvovať aj maďarský majstrák, takže bojovať budem aj u našich južných susedov.

Čo zaujímavé ťa do konca sezóny ešte čaká?

Tomáš: Do konca sezóny, ako som spomenul, ma čakajú závody v Nemecku , Maďarsku ,Česku a samozrejme na Slovensku .

Rátaš s titulom majstra SR? Čo to bude pre teba znamenať? Je to priorita?

Tomáš: Budem sa snažiť udržať si prvú pozíciu na Slovensku, to by ma v takej silnej konkurencii naozaj potešilo .Určite je to moja priorita, tak isto ako aj v českom šampionáte, kde som priebežne na 5. mieste po par nevydarených jazdách, ale dúfam, že i tam to pôjde trocha vyššie.

A pridaj ešte niečo zaujímavé, čo sa ti v živote alebo športe deje...

Tomáš: S priateľkou Katkou sa práve chystáme si postaviť dom, takže aj v osobnom živote mám plné ruky práce. :)