Neugebauer, Struk, Krč a Venhoda mali v Gbeloch svoj deň

Predposledné body v sezóne v seriály MX OPEN, si jazdci prišli ukoristiť na Záhorie do Gbelov. Počasie bolo katalógové, trať pripravená profesionálne a výkony na nej dych vyrážajúce.

Neugebauer, Struk, Krč a Venhoda mali v Gbeloch svoj deň

 

Gbely 18.8.2019:

Predposledné body v sezóne v seriály MX OPEN, si jazdci prišli ukoristiť na Záhorie do Gbelov. Počasie bolo katalógové, trať pripravená profesionálne a výkony na nej dych vyrážajúce. Trať bola obsypaná divákmi a každý kto sem meral cestu, iste neľutoval. Česká aj slovenská motokrosová špička si na trati nič nedarovala. Tento krát to v MX OPEN Filip Neugebauer spočítal Lukasovi Neurauterovi, Martin Krč znova potvrdil svoju dominanciu v MX2, tak ako Samuel Struk v MX2 Junior a Martin Venhoda v MX Junior 125. Pred nami je už len jediné podujatie a to v Šenkviciach 5. 10. 2019. Bude po posledná šanca získať maximálnu hodnotu, teda 50 bodov na svoj účet.

Holeshoty na Záhorí


Tak ako na každom podujatí MX OPEN, aj v Gbeloch sa vyhodnocovali najrýchlejší štartéri. Ceny pre nich venoval 711 ShopZone – onlineshop a predajňa v Hornej Strede. Vo finálových jazdách MX OPEN mali holeshoty Filip Neugebauerz Osička MX teamu a Patrik Líška z HT Groupracing teamu. U Juniorov mal nabrúsený štart v oboch jazdách Samuel Struk z MitterbackRacing teamu a v superfinále sa najrýchlejšie pohol Pavel Dvořáček.

 

MX OPEN a MX2

V prvej finálovej jazde sa po holeshote darilo Filipovi Neugebauerovi, ktorý tak rozohral vlastnú hru. Až do konca pred seba nikoho nepustil. Ťažšie to mal v druhej jazde, kde sa musel porátať so Šimkom, Liškom a Neurauterom, ale nakoniec to vyšlo a Neugebauer na plnej čiare v Gbeloch zvíťazil. Druhé miesto obsadil jeho teamový kolega, Lukas Neurauter a tretí skončil Tomáš Šimko z PB racing.

 

V priebežnom hodnotení sezóny je na tom bodovo najlepšie Lukas Neurauter, ktorý je o 22 bodov pred Filipom Neugebauerom a o 43 pred Tomášom Šimkom. V Šenkviciach sa všetci menovaní môžu za istých okolností stať majstrami Slovenska. 

 

V Gbeloch v kategórii MX2 bol Martin Krč z BVKS Ados KTM teamu neúnavne prenasledovaný  Šimonom Joštom z Osička MX teamu a platilo to aj opačne. Títo dvaja rivali predvádzali neúnavné striedanie pozícií, z ktorých ale v oboch jazdách víťazne vyšiel Martin Krč. Šimon Josť si vzal druhé a Jonáš Nedvěď z OrionRacing Teamu tretie miesto.

Do Šenkvíc prídu prví štyria jazdci priebežného hodnotenia s veľkými nádejami, keďže šancu na zisk titulu má tak Martin Krč (238 bodov), ako aj Šimon Jošt (226 bodov), Denis Poláš (182 bodov) aj Jonáš Nedvěď (188 bodov).

Juniori MX2 a MX125

Prvky moderného motokrosu v Gbeloch ohromne sedeli Samuelovi Strukovi, ktorý vyhral obidva štarty a aj obe jazdy. Jeho rival Jiří Matějec z HT Group sa musel zmieriť s druhým a Marek Nešpor z KRTZ Motorsport s tretím miestom.

Vo finále to bude v MX2 Junior kto z koho. Možnosti sú len dve. Buď sa stane majstrom Slovenska Samuel Struk, ktorý má momentálne 12 bodový náskok, alebo to bude Jiří Matějec. Rozhodnú Šenkvice !

Martin Venhodaz Motokrosovaskola.czsi v Gbeloch vrámci kategórie MX Junior 125 vydobyl plných 50 bodov za víťazstvá v oboch finálových jazdách.Tomáš Švirákz MotosportChýnov v AČR bol na druhom a Luděk Černý  na treťom mieste.

Šancu na vstup do súbojov o titul majstra SR budú mať: Tomáš Švirák (223 bodov), Martin Venhoda (200 bodov) aj Patrik Příhoda (192 bodov).

 

Superfinále v Gbeloch

 

V poslednej jazde dňa v Gbeloch zvíťazil Filip Neugebauer (MX OPEN), druhý bol Lukas Neurauter (MX OPEN), tretí Petr Bartoš (MX OPEN), štvrtý Tomáš Šimko (MX OPEN) a top päťku uzatvoril Patrik Líška (MX OPEN). Najrýchlejším superfinálovým juniorom bol Samuel Struk(MX2 Junior) na 11. mieste.

K hlavnej výhre, automobilu,FordFocus, je bodovo najbližšie LukasNeurauter.

 

 

O čom je Superfinále? 40 najlepších pretekárov naprieč triedami dostáva možnosť zmerať si sily spoločne na jednom štarte. Zatiaľ čo bežne jazdia rozdelení podľa kubatúry či veku, na záver každého podujatia MX OPEN, si ich diváci pozrú spoločne v jednej jazde trvajúcej 15 minút plus dve kolá. Každý pretekár, ktorý sa sem dostane, získa finančnú odmenu vo výške štartovného na preteky a prvých 15 najrýchlejších aj čosi navyše. Ďalej aj možnosť získať ďalších 50€ za holeshot a bodovať do rebríčka, v ktorom hlavnou cenou je automobil FORD Focus.

Veteráni MX4 a MX4+

Martin Žerava z KRTZ Motorsport nesklamal ani v Gbeloch a zvíťazil vo veteránskej kategórie nad 40 rokov, MX4. Jeho teamový kolega, PetrDokoupil, si zasa podmanil obdive jazdy v rámci kategórie starších veteránov, MX4+.

V Šenkviciach sa rozhodne ! Už v sobotu, 5.10. 2019!

Šenkvice sa opäť stanú dejiskom rozhodujúcich súbojov o tituly majstrov Slovenska. Keďže ani v jednej kategórii nie je jednoznačný víťaz, bude to napínavé. Nenechajte si to preto ujsť a príďte v prvú októbrovú sobotu do Šenkvíc!

 

Autor článku: Mgr. Radka KovaľMazáková

Autor foto:Michal Špánik