Priamy prenos televízie zo slovenského majstráku v motokrose je taký blesk z jasného neba, že tomu aj najzanietenejší činovníci v motoršporte uveria až keď bude po. Celá záležitosť je z úradnického pohľadu natoľko zložitá, že na ňu bolo treba čakať roky. Veľa rokov! Zaujímavé, že toto prekvapko nespískali manažéri z luxusných áut v hlavnom meste, ale zas sa do toho museli obuť Vychodňari. (Bo ich už štvalo počúvať jak sa to nedá.)

Prišli lepšie časy

Priamy prenos televízie zo slovenského majstráku v motokrose je taký blesk z jasného neba, že tomu aj najzanietenejší činovníci v motoršporte uveria až keď bude po. Celá záležitosť je z úradnického pohľadu natoľko zložitá, že na ňu bolo treba čakať roky. Veľa rokov!  Zaujímavé, že toto prekvapko nespískali manažéri z luxusných áut v hlavnom meste, ale zas sa do toho museli obuť Vychodňari. (Bo ich už štvalo počúvať jak sa to nedá.)

Promotérska organizácia je teda z Košíc a vysielať bude nová športová televízia s názvom 213. Táto moderná televízia ide cez káblovky, aj cez satelit. Tak všetci povinne naladiť. Pre nás, čo si televízor nosíme vo vrecku, sa dá pozerať cez www.213.sk Každý jeden fanúšik motokrosu si teraz preteky bude môcť pozrieť. Vlastne sa dá povedať, že celý svet a zadarmo.

Dobré správy pokračujú.
Aby Vychodňari ukázali, že stred vesmíru nie je v Bratislave, tak priamy prenos bude zabezpečovať partia z majstrovstiev sveta. Hej, tí ľudia, čo pod hlavičkou Youthstream robia prenosy MXGP pre Eurosport…
Bude to mať svojho režiséra, moderátora, komentátora, prenosové vozy. Minimálne 10 kamier a asi 4.5km káblov.

Kameramanom postavia veže, nech to nevyzerá ako rodinné video točené z ruky. Na dokreslenie vážnosti situácie, len objektív k takej kamerke stojí 20-30 tisíc Evropeňazí a vraj majú aj niekoľkonásobne drahšie, plus samotná kamera. Zatiaľ to nevyzerá na partičku amatérov s foťákmi vo videorežime. Tím, čo celý cirkus zaplatia a aj urobia, treba bozkávať ruky.

Chlapci ukázali, že okrem nadšenia pre motokros sú aj profíci ťažkého kalibru. 3 týždne pred pretekmi si prišli trať pobehať a natočiť aj s jazdcom. Videozáznam vyhodnotia a podľa toho budú umiestňovať veže pre kamery. Za figuranta si zobrali mnohonásobného víťaza myjavských pretekov.  Ani to im nestačilo, a tak mapku s traťou si priniesli do slávneho myjavského Movie’s Baru, kde s Bučkom rozoberali záludnosti trate z pohľadu jazdcov a aj kameramanov. Prídu teda ešte narad nejaké úpravy trate v prospech divákov.

Aj vy sa už tešíte na lepšie časy? Prídu 1. mája a nie do Ameriky, ale na Myjavu.