Samuel Struk - majster Slovenska v motkrose z Východu

Samuel Struk z Vislanky, dedinky na Východe pri poľských hraniciach, sa blisol v kubatúre 125cc na Slovensku aj v Čechách. Doma získal majstrovský titul a v Čechách vicemajstrovský.

Samuel Struk - majster Slovenska v motkrose z VýchoduJ

Samuel Struk z Vislanky, dedinky na Východe pri poľských hraniciach, sa blisol v kubatúre 125cc na Slovensku aj v Čechách. Doma získal majstrovský titul a v Čechách vicemajstrovský. O rok si už brúsi zuby na väčšiu motorku, ktorá ho zavedie aj do väčšej konkurencie. Samo je na to však odhodlaný, má dobré rodinné zázemie aj skúseného trénera.

  1. V akom duchu sa u teba niesla sezóna 2017 

V roku 2017 som išiel za tím ESX media na motorke KTM SX 125, presne tak ako aj vlani. Môj cieľ do sezóny bol stať sa majstrom Slovenska a do prvej trojky v MMČR Junior. V sezóne sa mi celkom darilo obchádzať zranenia až na potrhané šľachy na pravej ruke na ukazováku, ale nevymeškal som žiadne dôležité preteky ktoré by má ohrozovali. V tejto sezóne som naplnil svoje ciele, čo znamená že som sa stal majstrom Slovenska a v Čechách som vicemajstrom MMČR Junior v kategórii 125cmm.  

  1. Titul majstra Slovenska je niečo, čo ti už nikto zobrať nemôže - kto okrem teba a tvojho tvrdého tréningu sa o to ešte zaslúžil?

Je to skvelý pocit zažiť chuť majstra Slovenska po 2.krát v mojej kariére. Určite by som chcel poďakovať rodičom ktorý tomu venovali strašne veľa času či už cestovaním, trénovaním, prípravou alebo ostatnými vecami na motokros a hlavne to všetko financovali, to je to najhlavnejšie. Ďalej určite veľká vďaka patrí môjmu trénerovi Dušanovi Predanocymu, s ktorým som tento rok začal spolupracovať a myslím že sme si sadli. Pomáhal mi nielen po stránke motokrosovej ale aj  po psychickej a určite mi dal strašne veľa do života. Bol pri mne hlavne aj v tých najhorších chvíľach. V neposlednom rade chcem poďakovať všetkým mojim sponzorom, ktorý má podporovali.

  1. Ako u teba vyzerali oslavy titulu?

Oslavy titulu sme nejako nepreháňali, boli sme doma s rodinou a blízkymi. Dá sa povedať, že decentne.

  1. Ktoré podujatie z piatich MX OPEN si si najviac užil a prečo?

Najviac som si užil asi posledné podujatie v Šenkviciach keďže tam sa rozhodovalo o všetkom, aj keď som mal ešte malé problémy s predchádzajúcim zranením a necítil som si dva prsty, ale na motorke ma to strašne bavilo.

  1. Ktoré zo zmien, čo sa udiali v motokrose tento rok, sú podľa teba najzmysluplnejšie?

Určite som sa najviac potešil keď som zistil, že motokros bude v telke, bol to super pocit byť na obrazovkách a pozrieť si svoju jazdu doma v pohodlí na gauči.

  1. Čo je pre teba najvyššou métou v tomto športe? Kam by si to chcel dotiahnuť?

Myslím že pre každého športovca je najvyšší cieľ, alebo nejakou métou, dostať sa na svetovú úroveň. Je to tak aj u mňa. Je to skôr nereálne ako reálne, ale budem sa o to snažiť. Môj vzor je určite jazdiaca legenda Ken Roczen alebo James Stewart.

  1. Čo ti chýba k dosiahnutiu tejto méty?

V našom športe a myslím že aj na Slovensku, je problém s peniazmi. Je za tým určite aj tvrdá drina. Ale nesťažujem sa, som rad, že môžem jazdiť aspoň na takejto úrovni, na akej jazdím.

  1. Aké sú plány , či už tvoje alebo tvojho teamu na budúcu sezónu?

V budúcom roku prestupujem na motocykel väčšej kubatúry, takže na KTM SX 250. Plány ešte nemáme s tímom stanovené.

  1. Čo ťa ešte do zimy čaká?

Ešte do novembra by som chcel trénovať na motorke, vlastne dovtedy pokiaľ sa bude dať, aby tá zimná prestávka bola čo najkratšia. Ak by bola možnosť jazdiť na nejakom supercrosse v hale, tak to by som si to rád vyskúšal.  Zhruba od decembra začína zimná príprava ako je posilka, behanie, plaváreň a iné tréningy.