Sezóna MMSR MX OPEN 2018 je za nami, podme sa pozrieť na nových majstrov Slovenska

Majstrami Slovenska v motokrose 2018 sú: Marek Sukup, František Smola, Jozef Posluch, Martin Venhoda, Zoltán Vörös a Peter Pipich.

Majstrami Slovenska v motokrose 2018 sú: Marek Sukup,

František Smola, Jozef Posluch, Martin Venhoda, Zoltán Vörös a Peter Pipich.

 

Šenkvice  07.09.2018:

M-cross cub Šenkvice spoločne s promotérom ESX media a Slovenskom motocyklovou federáciou (SMF) opäť raz priniesli kvalitné finále s účasťou mnohých zaujímavých slovenských aj zahraničných pretekárov. Kto sa prišiel pozrieť naživo, určite neľutoval, pretože na trati išlo o tituly a pretekalo sa do poslednej sekundy. Posledné podujatie seriálu MX OPEN potvrdilo majstrovský titul Marekovi Sukupovi (MX OPEN)aj Martinovi Venhodovi (MX Junior 125)a pomohlo tituly získať Františkovi Smolovi ( MX2), Jozefovi Posluchovi (MX2 Junior), Zoltánovi Vörösovi (MX4) a Petrovi Pipichovi (MX4+).

FOX holeshoty pre Žeravu, Sukupa, Smolu a Terešáka

Finančné prémie za FOX holeshot od 711 Shop Zone - distribútora značky FOX na Slovensku, získali za kvalitné štarty v MX OPEN Martin Žerava (BUKSA ADOS TEAM),ktorý aj napriek veteránskemu veku sa v konkurencii mladých jazdcov nestratí a novopečený majster Slovenska, Marek Sukup (HT Group Racing Team). U MX2-károv využil výhodu holeshotu na zisk titulu František Smolaa na comeback aj Jakub Terešák(Motosport Klub Málkov v AČR).

 

MX OPEN – Konkurencia ako bič

Už na predposlednom podujatí MX OPEN vo Veľkých Uherciach oslavoval Marek Sukup (HT Group Racing Team)zisk titulu, pretože bolo jasné, že bodovo ho v Šenkviciach už nikto nepreskočí. Svoju dominanciu v tejto kategórii potvrdil v prvej jazde, kedy viedol po celý čas a nedovolil nikomu dostať sa dopredu. Nebola to ľahká úloha, pretože za pätami mal Filipa Neugebauer, Martina Žeravu či Petra Smitku. V druhej jazde však v siedmom kole náhle vypadol a jazdu nedokončil. Zo Šenkvíc si tak odnášal až 8. miesto, ale aj titul majstra Slovenska. Zvíťazil Filip Neugebauer (Osička MX team), druhé miesto obsadil Petr Smitkaa tretie Petr Michalec (DUE route team).

 

MX2 – Na štarte sa objavil Richard Šykiňa a ukázal svetové rozjazdy

V tejto sezóne sa minuloročný majster Slovenska v MX2,Richard Šykiňa (MX Slovakia)venoval najmä získavaniu bodov na MXGP, majstrovstvách sveta v motokrose. Na podujatia na Slovensku nevychádzalo v kalendári miesto, a tak sa s ním fanúšikovia stretli až na šenkvickom finále. Nezostal svojej povesti nič dlžný a zvíťazil v oboch rozjazdách.  Druhé miesto si vybojoval Jakub Terešák (Motosport Klub Málkov v AČR)od Františka Smolu, ktorému nevyšla prvá jazda podľa predstáv. Titul majstra však zostal v rukách Smolu, ktorý sa okrem celkového víťazstva v seriáli hrdí novou úlohou otca. GratulujemeJ

 

MX2 Junior – Jozef Posluch si obhájil titul majstra aj v tejto sezóne

Pred pretekmi v Šenkviciach to bola práve kategória MX2 Junior, ktorá sľubovala najväčšie súboje o titul majstra Slovenska. Samuel Strukcítil, že toto je jeho šanca. Po prvej rozjazde, ktorú zvíťazil a nechal Poslucha za sebou sa osmelil, ale Posluch mu to v druhej jazde zrátal a tak získali zhodný počet bodov. Keďže Jojo Poluch (711 Popper MX Team )mal z minulých podujatí 33 bodový náskok, titul majstra išiel do jeho rúk. Dvakrát tretí do cieľa prišiel Jiří Matějec (Team Max 2).

 

MX Junior 125 – Martin Venhoda opäť suverénne prvý

Martin Venhoda (motokrosovaskola.cz) nenechal nikoho na pochybách, že titul majstra Slovenska je u neho na správnom mieste. Oslavoval už vo Veľkých Uherciach, ale až v Šenkviciach dal za svojim celosezónnym snažením víťaznú bodku. O druhé miesto zabojoval ďalší výborný český jazdec, Radek Větrovský,ktorého sme na slovenskom majstráku videli po prvý krát v tejto sezóne. Tretie miesto si zobral Jiří Hendrych.

 

Veteránskymi majstrami Slovenska sa stali Zoltán Vörös (MX4) a Peter Pipich (MX4+)

Vďaka dvom výborným jazdám medzi veteránmi od 40 do 50 rokov (MX4) sa majstrom Slovenska stal Zoltán Vörös, ktorý sa tak priebežne z tretieho miesta vyšvihol na prvé.Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) sa síce v Šenkviciach musel uspokojiť s druhým miestom medzi veteránmi po 50tke (MX4+), ale týmto výsledkom aj tak potvrdil svoje vedúce postavenie z priebežného poradia sezóny a zaslúžene získal titul.  Zvíťazil Roman Majer, priebežne prvý veterán v Čechách.

  • Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/

 

Ďalšie podujatie z dielne promotéra ESX Media bude vo Valčianskej doline 13.10 – Showtime FMX

Najväčšia extrémna show roka, Showtime FMX 2018, ktorá do Valčianskej doliny prinesie skvelých motocyklových aj bajkových freestylistov sa odohrá v polke októbra, 13.10.2018 od 15:00.Show je vhodná pre všetky vekové kategórie a sprievodný program bude viac než bohatý. Okrem trikov, skokov a sált na motorkách od jazdcov ako Zdeňek Fusek (CZ), Marcin Lukaszczyk (PL), Pavel Polášek (CZ),či mladučký Matej Česák (CZ),prídu aj dirtbajkeri ako Roman Pichnarčík (SK), Andreas Fiore (SK) či Jozef a Kamil Lörincovci (SK).Bude to show, na akú sa nezabúda! Zapojiť sa do adrenalínových aktivít budú môcť aj diváci, pre ktorých bude nafúknutý BIG AIRBAG, kde si môžu bezpečne vyskúšať triky, na ktoré by inak nemali odvahu. Fabrika KTMprinesie svoje nadupané Adventure stroje, ktoré ponúkne na skúšku pod dohľadom skúsených trénerov a bodku za skvelým popoludním dáMONSTER AFTER PARTYs DJ EGOa DJ Lucky Boy. Lístky sú už v predaji na ticketportal.skalebo si o ne môžete zasúťažiť na našom facebooku: https://www.facebook.com/showtimefmxsk/

Web podujatia SHOWTIME FMX 2018: https://showtimefmx.sk/

 

Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková

 

Autor foto: Patrik Prochazka (www.gravitymag.com)