Slovenský pohár 2020 sa v Ješkovej Vsi prehupol do druhej polky

Šimon Jošť bol spomedzi 199 jazdcov opäť najrýchlejším pretekárom na trati známej ako Ješkova Ves – Brody. Diváci aj jazdci sú hladní po motokrosových zápoleniach a v Ješkovej si ich užili do sýtosti aj vďaka Strukovi, Tomalovi, Lavovi či Unzeitigovi a ďalším.

Slovesnký pohár MX 2020 sa v Ješkovej Vsi prehupol do druhej polky

JEŠKOVA VES 23.8.2020

Šimon Jošť (Osička MX team) bol spomedzi 199 jazdcov opäť najrýchlejším pretekárom na trati známej akoJeškova Ves – Brody. Diváci aj jazdci sú hladní po motokrosových zápoleniach a v Ješkovej si ich užili do sýtosti aj vďaka Strukovi,  Tomalovi, Lavovi či Unzeitigovia ďalším.

Pochváliť treba aj organizátorskyOŠK AMK Veľký Klíž, ktorého tím zvládol prípravu aj samotné preteky výborne. Nie je jednoduché v dnešnej dobe usporiadať hromadné podujatie, najmä ak treba mať na zreteli všetky nariadenia ohľadom zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii na Slovensku. Slovenský pohár v motokrose „MX COVID Cup 2020“ sa teda v predposlednú augustovú nedeľu prehupol do svojej druhej polovice, kde nás čakajú ešte dve podujatia v Čataji (13.9) a Gbeloch (20.9). A možno aj tretie posledné v Šenkviciach ( dame v predstihu vediet )

MX1 Hobby

Prémie za holeshoty si v hobíckej kategórii MX1 rozdelili Martin RábekBoris Kubík. Na stupienok víťazov sa však dostal len druhý menovaný a to na druhé miesto. Pred ním bol Radovan Bernát, ktorému vyšla najmä prvá jazda a tretie miesto celkovo bral Ivan Šípoš, ktorý zvíťazil v tej druhej.

MX4 a MX4+

Martin Gottvald jednoznačne valcoval veteránske rozjazdy. V tej prvej mu vyšiel štart a viedol až do konca. V druhej jazde ho na štarte prekonal Daniel Krištofčak, Gottvaldovi však trvalo len jedno kolo, aby sa dostal opäť do vedenia a zvíťazil tak s plným počtom bodov v kategórii MX4. Trojicu na „bedni“ doplnil Ľubomír Imrich.

Superveteránov MX4+ mal pod palcom Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) , ktorý bol dvakrát prvý, za ním sa umiestnil Kvetoslav Lacko a Roman Čič.

MX50

Najmenší pretekári sa riadili heslom: Kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. Holeshoty v MX50 patrili Patrikovi Nohavicovi (CZE), ktorý skončil tretí a PepimuVrtalovi (CZE) , ktorý bol na druhom mieste. Obidvoch ich hneď po ich hviezdnych štartoch predbehol Paizs Doma z Maďarska, ktorý vyhral s plným počtom bodov. 

MX65

Tak ako aj na predošlom kole vo Sverepci, vyhral túto detskú kategóriu Áron Katona z Maďarska, navyše si v prvej jazde pripísal na svoje konto aj najlepší štart. Druhý, MaximZimmerman, líder priebežného poradia MX65, dal holeshot v druhej jazde a skončil strieborný. Tretie miesto bral Jakub Ceplák.

MXLadya MX85

Dievčensko - chlapčenský súboj o holeshoty skončil v Ješkovej 1:1. Prvý získal MaksMatyasik (POL) a druhý Eva Bunová. Obaja boli vo svojich kategóriách, aj napriek tejto výhode, druhí. Chlapčenskú kategóriu MX85 vyhral Samuel Chovaník a dievčenskú MX Lady Nina Bullová.

MX2 Hobby

Kawasaki Erika Pelikána preťala bielu čiaru holehotu v oboch jazdách ako prvá, avšak na záver dňa sa Erikovi ušlo až ôsme miesto. Kategóriu vyhral Matúš Vavro (Motoklub Banka), pred druhým Adriánom Jedinákom (Motoprox) a tretím Romanom Skočekom.

MX Open + MX2 +MX2 Junior + MX Junior 125

Rozjazda výkonnostne najvyšších tried delených podľa kubatúry a veku: MX OPEN a MX2 spoločne s Juniormi MX2 a MX Junior 125, pripomínala miestami súboj titanov. Na trati museli v poslednej jazde zasahovať aj letecké záchranné zložky. V prvej jazde bol po štarte najrýchlejší Samuel Struk (Motoprox) z MX2, kde ho hneď v prvom kole dobehol Šimon Jošť (Osička MX team). O chvíľu nato ho vo vedení vystriedal Pavol Repčák, ten však po hromadnom páde z pretekov odstúpil a vedenia sa ujal opäť Josť, ktorý si v druhej jazde vedenie strážil od začiatku až do konca. Tak ako na posledných troch podujatiach, sa stal opäť najrýchlejším pretekárom dňa. V MX2-ke bol za ním na druhom mieste Samuel Struk a tretí skončil Matúš Tomala.

V Kategórii MX OPEN sa o prvenstvo pobil Matúš Lavo (VM Racing MX team)Petrom Unzeitigom a vďaka lepšej druhej jazde ho získal Lavo. Tretí bol Silvester Mondok.

Samuel Strýček z kategórie MX2 Junior si užil svoju chvíľku slávy, keď dal v druhej jazde holeshot a svoju kategóriu aj vyhral. V MX Junior 125-kách bol najrýchlejší Nikolas Marek

13.9.2020 sa stretneme v Čataji – dovtedy sa opatrujte

V septembri si to motokrosová obec namieri na Západ, konkrétne do Čataja, kde sa bude konať piate kolo Slovenského pohára v motokrose.

Viac info o seriály Slovenský pohár v motokrose2020 „ MX COVID Cup 2020“ na www.mxopen.sk

 

 

Autor foto:Adrián Hanus (https://www.facebook.com/adrianhanus_photo-2329242307337617)