Szvoboda, Neugebauer a Michek sa o výhru na MX OPEN 2018 v Mníšku nad Hnilcom poriadne popasovali.

V Mníšku nad Hnilcom bolo v poslednú augustovú nedeľu pekne horúco. A nebolo to počasím. Vidina výhry nového automobilu Ford Fiesta prilákala na štvrté podujatie seriálu MX OPEN - Majstrovstvá Slovenska v motokrose 2018, množstvo výborných medzinárodných jazdcov a veľa zvedavých divákov.

Szvoboda, Neugebauer a Michek sa o výhru na MX OPEN 2018 v Mníšku nad Hnilcom  poriadne popasovali.

 

Mníšek nad Hnilcom 26.8.2018:

V Mníšku nad Hnilcom bolo v poslednú augustovú nedeľu pekne horúco. A nebolo to počasím. Vidina výhry nového automobilu Ford Fiesta prilákala na štvrté podujatie seriálu MX OPEN - Majstrovstvá Slovenska v motokrose 2018, množstvo výborných medzinárodných jazdcov a veľa zvedavých divákov. Trocha pod mrakom, z rána aj dážď urobili z trate ideálne miesto na tvrdé súboje do poslednej sekundy. Kľúče od auta na konci dňa mohol zobrať len jeden, adeptov však bolo niekoľko. Nakoniec to bol Bence Szvobodaz Maďarska, ktorý sa stal najrýchlejším jazdcom podujatia a za to si odniesol aj náležitú odmenu. Záznam z Mníška nad Hnilcom si môžete pozrieť na DIGI SPORT 5 v utorok, 4.septembra o 20:35

FOX holeshoty pre Micheka, Szobodu Chetnického a Hugyecza

Finančné prémie pre najlepších štartérov podujatia venoval aj v Mníšku nad Hnilcom711 Shop Zone - distribútor značky FOX na Slovensku. Tento krát sa neopakovalo ani jedno meno a v prvej zákrute sme videli vždy niekoho iného. V MX OPEN to bol Martin Michek (CZE) a Bence Szvoboda (HU),zatiaľ čo v kategórii MX2 si holeshoty rozdelili Erik Hugyecz (HU) a Gabril Chetnickyi (POL).

MX OPEN – najhorúcejšie súboje až do konca – ako to vlastne dopadlo?

Po prvej finálovej jazde by sa mohlo zdať, že jasným favoritom bude Bence Szvoboda, skúsený pretekár, ktorý má na svojom konte niekoľko titulov majstra Európy či tituly z Nemecka, Rakúska, Maďarska a Čiech. Po holeshote v prvej jazde pred seba už nikoho nepustil, súboje a diali za jeho chrbtom medzi Michekom a Neugebauerom. Poriadne zábavné to začalo by v druhej jazde, kde dal hosleshot Michek, chvíľu viedol, no na skoku ho to nakoplo a ako sám povedal „ kľúče od auta som v tej chvíli zahodil do blata.“ a pokračoval: „I přes tento pád jsem se nevzdal dve kola mi tedy trvalo než jsem se srovnal  a zkusil jsem ještě zabrat a nedat to zadarmo dokonce jsem se dostal za Filipa ale chyběl mi čas na to ho předjet a ještě k tomu jsem měl v posledním kole už sice lehčí druhy pád. Smolař nedele ????ale úsměv mi zůstává jelikoz jsem přijel zdravý a bez zranění. Závody byli velmi pekne sice to vypadalo na cely den v dešti ale umoudrilo se pocasi a na finálové jízdy nepršelo.“

Stupienok víťazov teda vyzeral takto: Bence Szvobodana prvom, Filip Neugebauer (Osička MX team)na druhom a Martin Michekna treťom mieste. Tomáš Šimkopreteky nedokončil kvôli pádu, z ktorého vyšiel bez vážnejších zranení.

MX2 opäť ovládol Martin Krč

Suverénne najrýchlejší Martin Krčsi svoje miesto na čele vždy vydobyl v priebehu jedného kola. Aj keď holeshoty patrili Hugyeczovi a Chetnyickému, vždy sa mu podarilo dostať sa pred nich. Dvakrát si svoje druhé miesto zastal aj Gabriel Chetnickyi (Orion Racing team)z Poľska a tretiu priečku získal František Smolaz Čiech. Erik Hugyeczskončil na zemiakovom štvrtom mieste.

Juniori v tom majú jasno, prekvapenia sa nekonali

Výsledková listina kategórie MX Junior 125 naozaj ničím neprekvapila. Na jej vrchu svietilo meno Mertin Venhoda (CZE),presne tak ako na všetkých ostatných od začiatku sezóny. Druhé miesto patrilo jeho krajanovi Jiřímu Hendrychovia tretie Tomášovi Švirákovi,tak isto z Čiech.

Ako cez kopirák je to aj u starších juniorov v kategórii MX2 JUNIOR, ibaže v slovesnom garde. Svoje víťazstvá si zbiera suverénne Jozef Posluch ( 711 Popper MX team), druhý bol Samuel Struka tretie miesto patrilo Jaroslavovi Dubóczimu (Ford Szilcar Racing Team).

V Mníšku si povedali svoje českí veteráni

Kategória mladších veteránov od 40 do 50 rokov, MX4, patrilaZdeňekovi Pučálovi (CZE)a veteránom po 50tke, MX4+, diktoval tempo Roman Majer (CZE).

Predposledná zastávka seriálu MX OPEN bude na staronovej trati vo Veľkých Uherciach 16.9.2018

Vo Veľkých Uherciach jazdcov prekvapí facelift trate, ktorú si zobral pod patronát svetový staviteľ tratí, Greg Atkins. Organizátori už finišujú s prípravami a trať nebude určite jediným prekvapením. Jazdci po Mníšku už určite zrátavajú body a hodiny matematiky budú pokračovať, keďže do konca sezóny zostávajú už len dve podujatia. Najbližšie vo Veľkých Uherciach 16.9. a veľké finále bude v Šenkviciach 7.10.2018.

  • Video z Mníška nad Hnilcom: https://www.facebook.com/MXOPENSK/videos/287726558706191/
  • Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/

 

 

Autor ts: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Martin Petrulak (Foto MaPe) a Dávid Adamkovič