Tradične skvelý prvomájový motokros na Myjave si podmanili: Sukup, Posluch, Venhoda a Krč

Pokračovanie seriálu MX OPEN, Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose, sa odohralo v Myjave v utorok, na sviatok práce.

Tradične skvelý prvomájový motokros na Myjave si podmanili:

Sukup, Posluch, Venhoda a Krč

 

MYJAVA1.5.2018:Pokračovanie seriálu MX OPEN, Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose, sa odohralo v Myjave v utorok, na sviatok práce. Povestný myjavský motokros s viac ako 50 ročnou tradíciou, otvoril svoje brány viac ako stovke jazdcov a tisícom divákov. Jazdiť a víťaziť je pred takouto diváckou kulisou pôžitok. Po utorku o tom svoje vedia: Marek Sukup (HT Groupracing team),víťaz kategórie MX OPEN,Martin Krč (BUKSA ADOS KTM team)dominujúci v MX2, Martin Venhoda(motokrosovaskola.cz), líder kategórie MX Junior 125 aj Jozef „Jojo“ Posluch (711 Popper MX team), najrýchlejší v MX2 Junior. Zostrih z celého podujatia odvysiela DIGI Sport1 v premiére v pondelok, 7.5.2018 o 20:55.

FOX holeshotypre Nedveďa, Sukupa a Bartoša

Jonáš Nedveď (Orionracing team) si holeshot v Myjave vychutnal v obidvoch štartoch kategórie MX2, na pódiu mu však patrilo až štvrté miesto. Marek SukupPetr Bartoš (Orionracing team) si podelili štarty v kategórii MX OPEN a v závere aj prvé dve priečky pódiového umiestnenia. Ceny pre najlepších štartérov bude počas celej sezóny jazdcom venovať 711 ShopZone- distribútor značky FOX na Slovensku.

MX2, MX2 Junior, MX Junior 125

V jedom štarte tri kategórie. Okrem MX2-károv jazdili aj juniorské kategórie: MX2 Junior a MX junior 125. Prekvapivo sa triede MX2 predstavil Martin Krč, ktorý na prvom podujatí v Gbeloch sedlal „väčšiu“ motorku v kategórii MX OPEN, a treba povedať, že veľmi úspešne. Na Myjave sa vrátil do MX2 a síce bez holeshotov, ale aj tak víťazne.  Napínavý bol boj o druhú priečku medzi víťazom z Gbelov, Františkom SmolomPatrikom Liškom (HT Groupracing team). V prvej jazde prišiel za Krčom do cieľa Smola, v druhej však Liška. Keďže pri vyhodnocovaní má väčšiu váhu druhá jazda, zo striebra sa tešil Patrik Liška.

Jozef Posluch(711 Popper MX team)si na Myjave napravil chuť po Gbeloch a vyhral obidve finálové jazdy kategórie MX2 Junior. Bitky o umiestnenie sa odohrávali za jeho chrbtom a najmä vďaka peknej prvej finálovej jazde sa na druhom mieste ocitol JiříMatějec (Team MAX 2), ktorý mal na slovenskom „majstráku“ tohtoročnú premiéru. Tretie miesto patrilo východniarovi Samuelovi Strukovi, minuloročnému majstrovi SR v nižšej kubatúre MX Junior 125.

Jazdci na „najmenších“ motocykloch s kubatúrou do 125 cm3, teda v kategórii MX Junior 125, priniesli dramatické výmeny poradia a o stupienku víťazov sa rozhodovalo do posledného kola. Martin Venhoda(motokrosovaskola.cz), mal vydarenejšiu druhú jazdu, čo mu nahralo do kariet oproti víťazovi z prvej jazdy, Janovi Wagenknechtovi. Ten sa musel uspokojiť so striebrom. Jánovi Janíkovi to bodovo vyšlo na bronz.

MX OPEN

Myjavskú trať si nenechalo ujsť 26 jazdcov zvučných mien v kategórii MX OPEN. Bolo vidieť, že Marek Sukup je tu ako doma. Predviedol sa holeshotom a dvoma 100%tnými finálovými jazdami. Petr Bartoš si druhé miesto vydrel najmä v druhej finálovej jazde a v náročnej konkurencii sa po zranení ramena a takmer päťmesačnej prestávke do formy dostáva minuloročný majster Slovenska MX OPEN, Tomáš Šimko (PB racing). Na stupienku víťazov stál na treťom mieste.

Veteráni MX4, MX4+

Martin Žerava (Buksa ADOS team) si u veteránov MX4 nad 40 rokov opäť výborne poradil so súpermi a skončil dvakrát prvý, rovnako tak aj PetrDokoupil (KRTZMotorsport)si vďaka dvom šachovnicovým vlajkám podmanil kategóriu MX4+, teda veteránov po 50tke.

Ďalšie podujatie MX OPEN –Myjava 17.6.2018

Mesiac a pol si budú musieť počkať všetci fanúšikovia aj jazdci do ďalšieho kola seriálu MX OPEN 2018. Čakanie však bude stáť za to, pretože 17. júna sa kolotoč najvyššej slovenskej motokrosovej ligy opäť rozbehne na náročnej, ale o to krajšej trati v Národnom kros centre vo Sverepci. Všetci ste srdečne pozvaní.

 

Autor ts: Mgr. Radka KovaľMazáková

Autor foto: Mário Patlák (www.iHASHTAG.eu)