V Šenkviciach vyvrcholí motokrosový šampionát i s Richardom Šikyňom

Známa motokrosová trať v Šenkviciach sa túto nedeľu 7.10.2018 stane dejiskom záverečného podujatia tohtoročného seriálu MM SR MX Open.

V Šenkviciach vyvrcholí motokrosový šampionát i s Richardom Šikyňom

V Šenkviciach vyvrcholí motokrosový šampionát i s Richardom Šikyňom

V Šenkviciach vyvrcholí motokrosový šampionát i s Richardom Šikyňom

Známa motokrosová trať v Šenkviciach sa túto nedeľu 7.10.2018 stane dejiskom záverečného podujatia tohtoročného seriálu MM SR MX Open. Šampionát v Šenkviciach uzatvorí tohtoročný šesťdielny motokrosový "majstrák" a práve tu sa rozhodne, kto bude držiteľom titulu medzinárodný majster SR v motokrose tried MXjunior125, MX2 junior, MX2, MX Open, MX4 a MX4+. Motokros v Šenkviciach je úplne posledným motokrosovým podujatím SMF v sezóne 2018. 

Miestny organizátorsky, skúsený klub M-cross Šenkvice v spolupráci s promotérom celého šampionátu spoločnosťou ESX Média, zaiste pripraví pre jazdcov i priaznivcov motokrosu podujatie na vysokej organizačnej a športovej úrovni. 

Správny motokrosový fanúšik si určite nenechá ujsť motokrosové zápolenie slovenskej a českej špičky, ale i ďalších jazdcov z Poľska a Maďarska na trati v šenkvickom okruhu. Doposiaľ nie je vo všetkých triedach rozhodnuté o tohtoročnom majstrovi. To však neplatí pre triedu MXjunior125, kde si po titul medzinárodného majstra SR neohrozene ide český jazdec Martin Venhoda (#473). Martin nevynechal ani jedno majstrovské MX podujatie sezóny SMF 2018. V každej rozjazde bol najrýchlejším jazdcom, až na prvú rozjazdu na Myjave 1.5.2018, kde našiel premožiteľa v podobe svojho krajana Jana Wegenmechta (#117). Druhým v priebežnom poradí seriálu tejto juniorskej triedy je Slovák Filip Benčík (#77) a tretím opäť Čech Tomáš Švirák (#227).

V kategórii MX2 junior je priebežným lídrom minuloročný šampión Jozef Posluch (#52), ale na chrbát mu dýcha Samuel Struk (#411), ktorý má na neho stratu 33 bodov. Na treťom mieste je zatiaľ Jaroslav Dubóczi (#393), ktorý na prvých dvoch jazdcov stráca už viac ako 50 bodov, ale nemá ani tretiu pozíciu istú, nakoľko medzi ním a štvrtým jazdcom v priebežnom poradí je rozdiel len 3 body.

V silnejšej kategórii MX Open okupuje prvú priečku v priebežnom hodnotení seriálu český jazdec Marek Sukup (#123), ktorého už nemá kto ohroziť. Aj keby vynechal záverečné podujatie v Šenkviciach, jeho bodovému zisku by to neuškodilo. Medzi ním a druhým Tomášom Šimkom (#104) je totiž rozdiel 66 bodov. No Tomáš si určite nenechá ujst titul vicemajstra v tejto kategórii - tretí jazdec v poradí Jakub Hruška (#61) naňho stráca len 10 bodov, čo bude na trati určite poznať.

Trieda, v ktorej ešte nie je jednoznačne rozhodnuté o majstrovi SR, je trieda MX2. Aj v tejto kategórii kraľuje český jazdec František Smola (#207), ktorého však stále môže ohroziť druhý jazdec v priebežnom poradí Šimon Jošt (#52). Šimon stráca na Františka len 25 bodov. Títo dvaja si v Šenkviciach nič nedarujú a pôjde naozaj o ostré súboje v každej zákrute. Tretím v poradí je Čech Martin Krč (#377), ktorý však pre štart v českom tíme na Motokrose národov v USA v Šenkviciach nebude štartovať.

V triede MX2 sa slovenským motokrosovým fanúšikom predstaví po prvýkrát v tejto sezóne aj úspešný účastník prestížnych MS triedy MX2, slovenský reprezentant Richard Šikyňa. Rišo v drese MX Slovakia ukončí svoju tohtoročnú jazdeckú sezónu práve v Šenkviciach, kde sa chce poďakovať všetkým svojim priaznivcom a partnerom so Slovenska. Doteraz mu jeho program neumožnil sa tohto roku na Slovensku ukázať, tak aj keď mal skončiť už po pretekoch MX GP v Imole, rozhodli sa s tímom, že Šenkvice nevynechájú.

Nie je rozhodnuté ani v triede MX4. Bodové rozdiely medzi prvými tromi jazdcami naznačujú, že sa bude v Šenkviciach bojovať až do samého konca. Prvým v priebežnom poradí je Zdeněk Pučálka z Čiech (#95) so 177 bodmi v pribežnom poradí, druhý je náš Vladimír Preis (#107), ktorý má na svojom konte zatiaľ 144 bodov a tretí slovenský jazdec Zoltán Vörös (#68) so 138 bodmi.

Ešte tesnejšie, ba až najtesnejšie je to v triede MX4+. Minuloročný majster SR Peter Pipich (#9) má pred Šenkvicami 172 bodov, druhý v  priebežnom poradí je český jazdec Ladislav Foretník (#88) len s 20 bodovou stratou a tretí Roman Majer (#155), ktorý má na svojom konte 144 bodov.

Kompletné priebežné poradie seriálu MM SR MX OPEN nájdete na tomto odkaze: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/

Program v Šenkviciach začína, ako už tradične, oboznamovacími tréningami od 8:15 hod. Kvalifikačné tréningy sú naplánované od 10:15 hod. a ostrý štart prvej finálovej jazdy, konkrétne tried MXjunior125, MX2junior a MX2 je o 13:30 hod.

Veríme, že si toto posledné a divácky veľmi atraktívne podujatie, ktoré ukončuje motokrosovú sezónu SMF 2018, nenecháte ujsť a že prídete povzbudiť jazdcov a pogratulovať víťazom, ktorí budú v Šenkviciach ocenení pohármi i za celý seriál MM SR MX OPEN 2018.