Vrcholový motocross po dvoch rokoch opäť na Slovensku

Kvôli padnémii Corona Vírusu sa minulý rok nemohol konať seriál MMSR MX OPEN 2020. Aj tento rok sa do poslednej chvíle nevedelo, či vôbec bude dovolené organizovať hromadné podujatia. Našťastie aktuálna situácia dovoluje aj keď s omedzeniami sezónu začať.

Vrcholový Motocross po dvoch rokoch opäť na Slovensku. 

 

Kvôli pandémii ochorenia Covid-19 sa minulý rok nemohol konať seriál MMSR MX OPEN 2020.  Aj tento rok sa do poslednej chvíle nevedelo, či bude organizovanie hromadných podujatí vôbec dovolené. Našťastie sa aktuálna situácia zlepšila a síce s obmedzeniami môžeme motocrossovú sezónu zahájiť. 

Prvý krát v histórii začiatok slovenského majstráku privíta najvýchodnejšia trať Mníšek nad Hnilcom 27.6.2021.  Trať známa svojou špecifickou štartovou líniou a okolím je už v týchto dňoch kompletne pripravená na rekordnú účasť domácich, ale aj zahraničných jazdcov a divákov. 

 V auguste nás čakajú dva preteky. Druhým závodom seriálu budú Gbely 14.8.2021. Trať postavená austrálčanom Gregom Atkinsonom je u jazdcov a divákov veľmi obľúbená. Treťou zastávkou spolu s Majstrovstvami Európy EMX65 + EMX85  bude trať vo Veľkých Uherciach 28.-29.8.2021. 

Po teplom auguste preskočí sezóna do svojho finále, predposledným závodom bude legendárny Šverepec 18.9.2021. Ak situácia dovolí, sezónu zakončíme veľkým finále 16.10.2021 v Šenkviciach. 

 

Čo sa týka formátu pretekov, vrátime sa ku klasike, čiže voľný tréning, meraný tréning a 2 finálové jazdy. Superfinále tento rok nebude. 

 

Poďme sa pozrieť na najdôležitejšie zmeny v jednotlivých tímoch, a u jazdcov, ktorí by mali tento rok ašpirovať na tie najvyššie priečky. 

 

Tento rok by mali byť najsilnejšie tímy Osička MX Team a JD Gunnex KTM Racing Team. 

 

Začnime Osičkovcami, už tradične šéf a majiteľ tímu Martin Osička vyskladá silný tým a jazdci sa umiestňujú a vyhrávajú preteky na Slovensku a v Čechách. V poslednej sezóne MX OPEN 2019 to vyšlo najlepšie Lucasovi Neuraterovi, ktorý okrem celkového vítazstva sa odviezol aj v novom Ford FIesta od hlavného partnera seriálu Ford Szilcar. Tento rok sa u Osičkovcov vela zmenilo. Ostal veľmi rýchly a talentovaný Šimon Jošt v triede MX 2. K nemu sa pridal ešte minulý rok Tomáš Kohút, ktorý sa ale tesne pred minulou sezónou nešťastne zranil, a tak musel pauzovať. Veľkou novinkou je, že tím opustil po dlhých rokoch Filip Neugebauer. Na jeho miesto prišiel Martin Krč. Všetci traja majú určite veľké ambície stať sa celkovým víťazom seriálu. 

 

Staronovým tímom, ktorý by mal odjazdiť celý seriál a konkurovať Osičkovcom, bude JD Gunnex KTM Racing Team. Už spomínaný Filip Neugebauer vymenil farby a bude miešať karty v triede MX OPEN spolu s tímovým jazdcom zo Španielska Jose Butronom, ktorý má skúsenosti aj s MXGP. 

V juniorských kategóriách budú farby JD Gunnex reprezentovať Jaroslav “Katro” Katriňák a Ráďa Vetrovský. 

 

Čo sa týka účasti kvalitných českých jazdcov ako Martin Michek, Jara Romančík, Václav Kovař. Uvidíme ako im to v ich nabitých kalendároch dovolí ukázat sa u nás na Slovensku.

 

Tento rok uvidíme aj další český tím Orion racing na čele s nestarnúcim Peťom Bartošom v triede MXOPEN, v tejto kubatúre pôjde po novom aj Jonáš Nedvěd. V triede MX2 by mal o popredné miesta bojovať junior Petr Rathouský.

 

Zo slovenských tímov a jazdcov v triede MX2 sa bude určite dobre pozerať na Jozefa Poslucha z 711 MX Team, Samuela Struka za Motoprox team, Denisa Poláša, Jiriho Metejca, Mareka Sukupa, a iných…

 

V súvislosti s platnými proti covidovými opatreniami z ktorých o. i. organizátorovi vyplýva povinnosť spracovávať  a 14 dní uchovávať zoznam účastníkov jednotlivých podujatí upozorňujeme jazdcov na POVINNOSŤ prihlasovať sa online na jednotlivé podujatia sezóny 2021 a to vo všetkých disciplínach SMF.

 

V disciplíne motokros je pre tento rok nový prihlasovací modul. Po otvorení podujatia sa otvoria 3 možnosti:

– “Číslo licencie SMF” – tu treba len zadať číslo licencie a údaje do prihlasovacieho formulára sa natiahnu z nominačky SMF, následne treba takto vyplnený formulár odoslať. 

– “Mám licenciu inej federácie” – po zadaní čísla licencie inej FMN sa otvorí vyplňovací formulár s daným číslom licencie, ktorý treba po doplnení údajov odoslať.

– “Nemám žiadnu licenciu” – v tomto prípade treba kliknúť na “Žiadam o jedno rázovú licenciu”, vypísať požadované údaje a následne formulár dole odoslať.

Prikladáme link 

https://www.smf.sk/online-prihlasenie-jazdca-na-podujatie-motokros-on-line-motocross-entry-form/?su=1&pr=19

 

Chceli by some týmto poďakovať aktuálnym partnerom seriálu, že aj v takejto dobe vedeli prísť a podporiť tento krásny šport. Veľká vďaka patrí FORD SZILCAR RACING, 711 FOX SLOVENSKO, DREVICOM, APC SHOP, CBA KOMFOS, MARKMONT, VODOTERM, FASTPLUS G-SHOCK, RUSTY 91, RENER MOTORSPORT.

 

Pre divákov je dôležité aby mali pri sebe potvrdenie o očkovaní alebo negatívny Ag test. 

Nezabudnite, už túto nedeľu 27.6.2021, Vás čakáme na ďalekom východe v Mníšku nad Hnilcom

 

Team MX OPEN SK